Bana kapalı pet şişede teslim edilen çiğ sütü hangi koşullarda saklamalıyım ?

Size teslim edildikten sonra sütünüzü kısa bir süre için bekletecek olsanız dahi, mutlaka buzdolabında sakladığınızdan emin olmalısınız. Sütünüzü en taze haliyle evinize ulaştırdığımızdan, teslimat sonrası ilk birkaç saat içerisinde sütü kaynatmanızı tavsiye ediyoruz. Teslim edildikten sonra kaynatılmadan buzdolabında bekleme süresi en fazla 12 saattir. Kaynadıktan sonra sütünüz, buzdolabının ısısına bağlı olarak 3 ile 5 gün arasında tazeliğini korumaktadır.

Kilitli Pet şişelerimi saklamalı mıyım, tekrar kullanılacak mı ?

Kesinlikle hayır. Her bir şişemiz tek kullanımlıktır, sütünüzü boşalttıktan sonra atabilirsiniz. Çevreye ve doğaya en az zararı vermek için kullandığımız şişeleri en ince plastik malzemeden seçmeye özen gösteriyoruz.

Dağıtımınız neden çoğunlukla akşam saatlerinde oluyor  ?

Sütlerimizi günlük olarak sağıyor, aynı gün sabah ve  akşam sağımı ile elde ettiğimiz sütü bekletmeden siz değerli müşterilerimize hızlıca ulaştırıyoruz.

Daha kalın bir kaymak tabakası elde etmek için Ne yapmalıyım ?

Sütünüz kaynadıktan sonra soğumaya bırakın, süt ılındıktan sonra aynı tencere içinde buzdolabına koyun ve yaklaşık 12 saat kadar bekletin. Bu işlemin sonunda çok daha kalın ve hacimli bir kahvaltılık kaymak elde edeceksiniz. Bu kaymağı dilerseniz tereyağ yapımı için de kullanabilirsiniz.

Zaman zaman sütün kaymağı biraz daha az ya da süt kıvamı biraz daha akışkan oluyor, bunun sebebi Nedir ?

Herşeyden önce, unutmamanız gereken önemli husus size ulaştırdığımız sütün fabrika üretimi olmayıp, %100 doğal ve katkısız bir ürün olduğudur. Bu sebeple yılın 365 günü standart bir kıvam yakalamak mümkün değildir.  Sığırlarımızın dönemsel ve günlük beslenme düzenleri ile mevsimsel hava değişiklikleri gibi doğal koşullara bağlı olarak Sütümüzün yağ oranı %5 ile %6 arasında sürekli değişmektedir.

Uyguladığımız doğal besleme teknikleri ile yağ oranını en üst düzeyde tutmayı hedefliyoruz ancak bizim işimizde doğanın sözü geçiyor :)

Her durumda çok özel Jersey sütümüzün yağ oranı, en düşük olduğu dönemlerde dahi diğer sütlerden önemli oranda daha yüksek ve besleyicidir.

Süt Siparişimi Ne zaman vermeliyim ?

Doğru bir planlama için, rutin taleplerinizin dışındaki ihtiyaçlarınız için en az 1 gün öncesinde sipariş hattımızı arayarak talebinizi bildirmeniz gereklidir. Aynı gün için verilen talepleri karşılamamız çoğunlukla mümkün olamıyor.

İletişim

0532 477 73 82
Şemsettin Köyü - Körfez/Kocaeli
info@kamilbeydogalsut.com