Neden Biz ? Herşeyden önce, işimizi severek yapıyoruz. Et için yapılan besiye göre daha zahmetli ve riskli olmasına rağmen süt üretim işini ve İneklerimizi seviyoruz zira biz onlara iyi baktıkça onlar bize ve size daha fazlasını, daha lezzetlisini veriyor...

Sütümüzü, diğer birçok işletmeden farklı olarak "Jersey" tipi sığırlardan elde ediyoruz. Bu cins sığırlar TİGEM tarafından özenle yetiştirilmekte ve her yıl sadece belli sayıda üreticiye, kayıtlı olarak verilmektedir. Şu anda Türkiye'deki süt işletmelerinin %99'u diğer cinslere ait süt üretmektedir. Jersey sütü, %6 seviyesindeki yağ oranı,diğer sütlere göre %15 daha fazla protein ve kalsiyum değeri ile son derece sağlıklı ve kalitelidir. Sarımtrak rengi ile kolayca farkedilir. Bu süt ile mayaladığınız yoğurdunuzun rengi sarıya yakın ve sütünüzün kaymağı oldukça kalın ve lezzetli olur.

Türkiye'de çok az sayıdaki işletmede üretilen bu özel sütü, kapınıza kadar getiriyoruz.

Sütümüz sağılır sağılmaz soğutma tanklarına alınıyor ve 4c'de tutularak bakteri oluşumu durduruluyor. Sütlerimizde su, soda, karbonat vb hiçbir katkı maddesi bulunmuyor.

Kamilbey Çiftliği'nde Süt üretim ve dağıtımını 5 aşamada düşünüyor ve tüm süreçlerimizi buna göre planlanlıyoruz ;

BİRİNCİ AŞAMA   (Yetiştirme ve Bakım)
Tüm ineklerimiz özel süt ırklarından seçilmektedir, veteriner kontrolleri düzenli olarak yapılmakta ve bakımlarına özen gösterilmektedir. Sütün tadını ve kokusunu kolayca değiştirebilen unsurlar (yem vb) dikkatli seçilmekte ve sütümüzün lezzeti günlük olarak kontrol edilmektedir.


İKİNCİ AŞAMA  (Sağım)
Çiftliğimizde modern sağım tekniklerine uygun olarak otomatik sağım yapılmakta ve günlük olarak sağılan sütümüz el değmeden ve dış ortama temas etmeden soğutma tanklarımıza aktarılmaktadır. Hayvanlarımızın sağlığını korumak amacı ile sağım işleminin tüm aşamalarında dünyaca ünlü markaların ürünleri tercih edilmektedir.


ÜÇÜNCÜ AŞAMA  (Soğutma)
Soğutma tanklarımız, yüksek miktardaki sütün hızlıca soğutulmasına imkan veren tabandan soğutma sistemini kullanmakta ve böylece sütün 4c'lik ısıya kısa sürede ulaşmasını sağlamaktadır.


DÖRDÜNCÜ AŞAMA  (Dolum ve Dağıtım)
Uygun koşullarda 4c ısıda muhafaza edilen sütlerimiz, tek kullanımlık pet şişelere doldurulmaktadır. Doldurulan şişeler, uygun saklama koşulları sağlayan özel araçlarımız ile adresinize teslim edilmektedir.


BEŞİNCİ AŞAMA  (Müşteri Memnuniyeti)
Kamilbey Çiftliği'ndeki tüm aşamaların en önemlisi, siz değerli müşterilerimize en sağlıklı ve en lezzetli sütün ulaştığından emin olmaktır. Bu sebeple dağıtım sonrası memnuniyet ve şikayetlerinizi zamanında ve eksiksiz duyabilmek için siparişleriniz bizzat Çiftlik sahiplerimiz tarafından teslim edilmektedir. 
 

İletişim

0532 477 73 82
Şemsettin Köyü - Körfez/Kocaeli
info@kamilbeydogalsut.com